Profil

 

     Jan Střížovský se narodil v roce 1954 v Ostravě. Je vnukem absolventky Pražské konzervatoře varhanice Marie Urválkové roz. Floriánové - spolužačky Karla Pravoslava Sádla violončelisty, pozdějšího profesora Pražské konzervatoře.

     Od r. 1960 žil v Čáslavi kde vystudoval Strojní průmyslovku. Zde navštěvoval LŠU klavír a kontrabas v Kutné Hoře. První hudební zkušenosti získává v rockových kapelách jako baskytarista a varhaník. V roce 1971 a 1972 byl kontrabasistou Kolínské filharmonie.

     Od roku 1973 žije v Praze.  Kontrabas studoval u Františka Uhlíře. Navštěvoval jazzovou školu Karla Velebného a Rudolfa Ticháčka – jenž si ho poté vybral do své kapely Trust. Byl například u zrodu Yo Yo Bandu a Originálního Pražského Synkopického Orchestru. V té době byla jeho profesí též fotografie. Posléze sám učil kontrabas na LŠU ve Španělské ulici. Angažoval se v Jazzové sekci. Hrál v orchestrech divadla Jiřího Wolkera a Vinohradského dovadla. Je skladatelem divadelní hudby. Od roku 1984 je členem divadla JULiE&spol. Ve svém nahrávacím studiu natočil mnoho nahrávek. Též se věnuje filmu jako kameraman, střihač a režizér.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode